Projekt tunniplaan

Teema: Projekt Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi tunniplaan.

Eesmärk: Saada õpilaste arvamusi tunniplaani kohta ja tunniplaani muuta! Enamik õpilasi kurdavad selle üle, et vahetunni ajaga ei jõua minna näiteks tööõpetuse majja. Olen jõudnud otsuseni, et võiks tunniplaani niipaljugi muuta, et kui kaugemale on vaja minna siis võiks seal olla kohe mitu tundi järjest, et ei oleks kiirustamist teise majja.

Läbiviijad: Väino Tuisk ja Derek Lapp

Valim: 7. klassi õpilased

Ajakava: 31.01-teema valik ja vormistus ajaveebis.

  •  31.01-ajaveebis vormistatud, eesmärk, ajakava, valim.            
  •  9.02-küsitlus valmis.
  •  7.03-küsitluse tulemused olemas, vastuste analüüs.
  •  23.03-vastuste analüüs ja kokkuvõte ja ettepanek.
  •  30.03-projekt valmis, tulemuste esitamine.
     
       küsitlus
        Analüüs: kogusin  kokku 22 vastust, vastused tulid peamiselt 7.B klassilt ja need on järgmised.
Teenuse Vormid vastuste diagramm. Küsimuse pealkiri: Kas see on probleem?. Vastuste arv: 22 vastust.
 86,4% õpilastest on kunagi hilinenud kuna teise maja distants on liiga pikk ja vahetund lühike.                                                                                                                                                                                                                  
Teenuse Vormid vastuste diagramm. Küsimuse pealkiri: Kas olete kunagi kehalisse kasvatusse või tööõpetusse hiljaks jäänud?. Vastuste arv: 22 vastust.

Eelistaksite pigem teha mitu tundi järjest ühes majas? Miks?
Peamiselt sain vastuseid, et :"Jah, sest siis ei peaks edasi tagasi käima mitme maja vahelt" ja  "ei pea vaheldumisi riideid selga panema ja uuesti ära võtma." Eeldan sellest vastusest, et enamik õpilastele ei meeldi, et peab koguaeg uuesti riidesse panema ja kuhugi kaugele kõndides oma vahetundi raisata.Teenuse Vormid vastuste diagramm. Küsimuse pealkiri: Kas sooviksite vahetunnid teha pikemaks, et ei peaks muretsema, et jääd teise maja tundi hiljaks?. Vastuste arv: 22 vastust.
Vastuse tulemused tulid võrdsed, et 11 inimest soovisid vahetunde pikendada ja üksteist mitte.

Kas soovite veel midagi lisada?
Õpilased lisasid veel, et kõik peamaja tunnid võiksid toimuda päeva alguses ja tunnid mis toimuvad tehnikamajas, kergejõustikuhallis või keelte majas oleksid päeva viimaste tundide hulgas, et ei toimuda edasi tagasi jooksmist/hiljaks jäämist.


KOKKUVÕTE:
Sain piisavalt vastuseid, et teha kokkuvõte tunniplaani kohta. Enamik inimesi oli vastanud, et "jään tavaliselt tundi hiljaks kuna riietun ja kõnnin teise majja." Õpilased kirjutasid veel, et eelistaksid alustada nt: kehalisekasvatuse tunde kooli päeva algul ja et vahepeal jääb söömata kuna viibid teises majas ning pead sööma tund hiljem, sest ei jõua tööõpetusemajast koolimajja vahetunniga ehk 15-ne minutiga tulla.

ETTEPANEKUD:
  • Teavitada õppealajuhatajat probleemidest, mis selgusid vastustega.


Kommentaarid

  1. Eesmärk tuleks täpsustada. Mis probleem selle tunniplaaniga on?

    VastaKustuta
  2. Küsitluses peaks olema info selle vastamiseks kuluva aja kohta. "Kas see on probleem?" peaks olema täpsustatud, misasi on SEE. "Kas" küsimus ei ole hea, see ei tohiks olla ka vaba vastusega küsimus. Praegu ei saa eriti midagi teada sinu probleemi kohta ega lahendusideid. Mõtle juurde sisukamaid valikvastustega küsimusi.

    VastaKustuta
  3. Eelmisi kommentaare pole sa arvesse võtnud...
    Praegu on ju ka tööõpetuse tunnid 2tk järjest - mida sa oma küsitlusega täpsemalt saavutada tahad? Praegu ei saa ühtegi konkreetset ettepanekut sest sa pole sisulist probleemi välja toonud. Küsimus "Kas teile meeldib iga vahetund majast majja minna ja selle peale oma aega raisata? On see tülikas?" on retooriline, ennustan et üle 95% vastavad sellele "jah" - seda pole mõtet küsida. Sisuliselt on ainuke küsimus kus saaksid lahendusi viimane vaba vastusega küsimus aga see ei ole hea. Peaksid ise valikuvariante välja pakkuma.

    VastaKustuta
  4. Ikkagi ei saa sinu küsitlusega mingeid ettepanekuid.

    VastaKustuta
  5. Analüüsi teksti värvivalik erinev ja seetõttu kohati raskestiloetav. Esineb kirjavigu. Ettepaneku oled ise välja mõelnud, küsitlusest see välja ei tulnud sest seda otseselt ei küsitud. Projekti eesmärk sai siiski täidetud. Jaga oma projekti õppealajuhatajaga ja Erkki Templiga.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Mis see on?